Survivor Winners List & Locations - All Seasons (1 - 36)

Wendell Holland

Wendell Holland

Survivor: Ghost Island (Season 36) - Mamanuca Islands, Fiji

Ben Driebergen

Ben Driebergen

Survivor: Heroes vs. Healers vs. Hustlers (Season 35) - Mamanuca Islands, Fiji

Sarah Lacina

Sarah Lacina

Survivor: Game Changers (Season 34) - Mamanuca Islands, Fiji

Adam Klein

Adam Klein

Survivor: Millennials vs. Gen X (Season 33) - Mamanuca Islands, Fiji

Michele Fitzgerald

Michele Fitzgerald

Survivor: Kaôh Rōng (Season 32) - Koh Rong, Cambodia

Jeremy Collins

Jeremy Collins

Survivor Cambodia: Second Chance (Season 31) - Koh Rong, Cambodia

Mike Holloway

Mike Holloway

Survivor: Worlds Apart (Season 30) - San Juan del Sur, Rivas, Nicaragua

Natalie Anderson

Natalie Anderson

Survivor: San Juan Del Sur (Season 29) - San Juan del Sur, Rivas, Nicaragua

Tony Vlachos

Tony Vlachos

Survivor: Cagayan (Season 28) - Palaui Island, Santa Ana, Cagayan, Philippines

Tyson Apostol

Tyson Apostol

Survivor: Blood vs. Water (Season 27) - Palaui Island, Santa Ana, Cagayan, Philippines

John Cochran

John Cochran

Survivor: Fans vs. Favorites (Season 26) - Caramoan, Camarines Sur, Philippines

Denise Stapley

Denise Stapley

Survivor: Philippines (Season 25) - Caramoan, Camarines Sur, Philippines

Kim Spradlin

Kim Spradlin

Survivor: One World (Season 24) - Upolu, Samoa

Sophie Clarke

Sophie Clarke

Survivor: South Pacific (Season 23) - Upolu, Samoa

Rob Mariano

Rob Mariano

Survivor: Redemption Island (Season 22) - San Juan del Sur, Rivas, Nicaragua

Jud "Fabio" Birza

Jud "Fabio" Birza

Survivor: Nicaragua (Season 21) - San Juan del Sur, Rivas, Nicaragua

Sandra Diaz-Twine

Sandra Diaz-Twine

Survivor: Heroes vs. Villains (Season 20) - Upolu, Samoa

Natalie White

Natalie White

Survivor: Samoa (Season 19) - Upolu, Samoa

James "J.T." Thomas, Jr.

James "J.T." Thomas, Jr.

Survivor: Tocantins (Season 18) - Jalapão, Tocantins, Brazil

Bob Crowley

Bob Crowley

Survivor: Gabon (Season 17) - Wonga-Wongue Presidential Reserve, Estuaire, Gabon

Parvati Shallow

Parvati Shallow

Survivor: Micronesia (Season 16) - Koror, Palau

Todd Herzog

Todd Herzog

Survivor: China (Season 15) - Zhelin, Jiujiang, Jiangxi, China

Earl Cole

Earl Cole

Survivor: Fiji (Season 14) - Macuata, Vanua Levu, Fiji

Yul Kwon

Yul Kwon

Survivor: Cook Islands (Season 13) - Aitutaki, Cook Islands

Aras Baskauskas

Aras Baskauskas

Survivor Panama: Exile Island (Season 12) - Pearl Islands, Panama

Danni Boatwright

Danni Boatwright

Survivor: Guatemala (Season 11) - Laguna Yaxhá, Yaxhá-Nakúm-Naranjo National Park, Petén, Guatemala

Tom Westman

Tom Westman

Survivor: Palau (Season 10) - Koror, Palau

Chris Daugherty

Chris Daugherty

Survivor: Vanuatu (Season 9) - Efate, Shefa, Vanuatu

Amber Brkich

Amber Brkich

Survivor: All-Stars (Season 8) - Pearl Islands, Panama

Sandra Diaz-Twine

Sandra Diaz-Twine

Survivor: Pearl Islands (Season 7) - Pearl Islands, Panama

Jenna Morasca

Jenna Morasca

Survivor: Amazon (Season 6) - Rio Negro, Amazonas, Brazil

Brian Heidik

Brian Heidik

Survivor: Thailand (Season 5) - Ko Tarutao, Satun Province, Thailand

Vecepia Towery

Vecepia Towery

Survivor: Marquesas (Season 4) - Nuku Hiva, Marquesas Islands, French Polynesia

Ethan Zohn

Ethan Zohn

Survivor: Africa (Season 3) - Shaba National Reserve, Kenya

Tina Wesson

Tina Wesson

Survivor: Australia (Season 2) - Herbert River at Goshen Station, Queensland, Australia

Richard Hatch

Richard Hatch

Survivor: Borneo (Season 1) - Pulau Tiga, Sabah, Malaysia

Survivor Cast Social Feed

Survivor: David vs Goliath Premieres
Fall 2018

Watch Survivor Season 36 Online Now

Watch Survivor: Ghost Island (Season 36) full-length episodes online free for 7 days after the original broadcast without sign-in. Sign in for more available episodes.

Have your say: Tell us what you think of the pilot episode of The Family Business!

Start survey ×